Division 1 östra 2000-01
Div1 östra spelas i 14 omgångar där lagen möts i dubbelmöten. De fyra främsta går till play-off och lag 5-8 får spela vidare i div1 Vår.

Spelade matcher:

2000-11-18  Essinge IK - Gustavsbergs IF..........1-6
2000-11-18  Helenelunds IK - Oxelösunds IK........9-2
2000-11-18  Sköndals IK - IK Tellus...............5-10
2000-11-18  Tillberga IK - Värmbol/Katrineholm....2-3

2000-11-21  Värmbol/Katr - Helenelund.............1-7
2000-11-22  Gustavsberg - Sköndal.................8-3
2000-11-22  Oxelösund - Essinge...................5-5

2000-11-25  Gustavsberg - Tellus..................5-1
2000-11-25  Sköndal - Oxelösund...................6-4
2000-11-28  Tellus - Tillberga....................4-7

2000-12-02  Tellus - Helenelund...................2-5
2000-12-02  Oxelösund - Gustavsberg...............4-6
2000-12-02  Tillberga - Essinge...................2-10
2000-12-02  Värmbol/Katr - Sköndal...............12-6

2000-12-06  Essinge - Helenelund..................2-9
2000-12-06  Gustavsberg - Värmbol/Katr............7-5
2000-12-06  Oxelösund - Tellus...................10-2
2000-12-07  Sköndal - Tillberga..................12-2

2000-12-09  Helenelund - Sköndal.................13-5
2000-12-09  Tellus - Essinge......................2-7
2000-12-09  Tillberga - Gustavsberg...............2-3
2000-12-09  Värmbol/Katr - Oxelösund.............11-4

2000-12-12  Helenelund - Tillberga................7-1
2000-12-13  Essinge - Värmbol/Katr................6-5

2000-12-16  Gustavsberg - Helenelund..............4-5
2000-12-16  Oxelösund - Tillberga.................5-3
2000-12-16  Värmbol/Katr - Tellus.................8-3
2000-12-17  Sköndal - Essinge.....................5-5

2000-12-20  Essinge - Sköndal.....................8-4
2000-12-20  Helenelund - Gustavsberg..............8-4
2000-12-20  Tellus - Värmbol/Katr.................5-3
2000-12-20  Tillberga - Oxelösund.................3-10

2000-12-26  Essinge - Tellus......................9-5
2000-12-26  Gustavsberg - Tillberga..............14-1
2000-12-26  Oxelösund - Värmbol/Katr..............3-6
2000-12-26  Sköndal - Helenelund..................3-5

2000-12-30  Helenelund - Essinge.................11-4
2000-12-30  Tellus - Oxelösund....................6-0
2000-12-30  Tillberga - Sköndal...................3-8
2000-12-30  Värmbol/Katr - Gustavsberg............8-6

2001-01-03  Essinge - Tillberga...................7-4
2001-01-03  Gustavsberg - Oxelösund...............5-4
2001-01-03  Helenelund - Tellus...................8-2
2001-01-03  Sköndal - Värmbol/Katr................9-3

2001-01-06  Tellus - Gustavsberg..................5-5
2001-01-06  Oxelösund - Sköndal...................8-3
2001-01-07  Tillberga - Helenelund................5-7
2001-01-07  Värmbol/Katr - Essinge................8-5

2001-01-10  Essinge - Oxelösund...................3-5
2001-01-10  Helenelund - Värmbol/Katr.............8-5
2001-01-10  Sköndal - Gustavsberg.................8-5
2001-01-10  Tillberga - Tellus....................2-8

2001-01-13  Gustavsberg - Essinge................10-4
2001-01-13  Tellus - Sköndal......................7-7
2001-01-13  Oxelösund - Helenelund................5-4
2001-01-13  Värmbol/Katr - Tillberga..............9-2


Tabell:

Helenelund..........14  13  0  1  106-45   26
Gustavsberg.........14   9  1  4   88-59   19
Värmbol/Katr........14   8  0  6   87-73   16
Essinge.............14   6  2  6   76-81   14
---------------------------------------------
Oxelösund...........14   6  1  7   69-72   13
Sköndal.............14   5  2  7   84-93   12
Tellus..............14   4  2  8   62-81   10
Tillberga...........14   1  0 13   39-107   1
 


Jimmy Andersson
jimmy@jimbobandy.nu