Division 1 kval 2001-02
I kvalgrupperna spelar de fyra lag som kom på kvalplats i div1 samt åtta lag från div2. Lagen möts i dubbelmöten. De två främsta i varje kvalgrupp är klara för div1, medan lag 3-4 får spela i div2.


Kvalgrupp 1A:

2002-02-23  Karlsbyhedens IK - IF Vesta..........13-5
2002-02-23  Tillberga Bandy - Forsbacka IK.......10-4

2002-02-27  Forsbacka - Karlsbyheden..............7-9
2002-02-27  Vesta - Tillberga.....................4-6

2002-03-02  Karlsbyheden - Tillberga..............4-5
2002-03-03  Vesta - Forsbacka.....................8-13

2003-03-05  Tillberga - Karlsbyheden..............8-3
2003-03-06  Forsbacka - Vesta.....................8-5

2002-03-08  Karlsbyheden - Forsbacka..............8-10
2002-03-08  Tillberga - Vesta         spelas ej

2002-03-10  Forsbacka - Tillberga................10-3
2002-03-10  Vesta - Karlsbyheden..................5-8


Tabell:

Forsbacka...........6   4  0  2   52-43   8
Tillberga...........5   4  0  1   32-25   8
-------------------------------------------
Karlsbyheden........6   3  0  3   45-40   6
Vesta...............5   0  0  5   27-48   0

Kvalgrupp 1B:
2002-02-23  Spånga/Bromsten - IK Tellus...........2-9
2002-02-23  Borgia BK - Hälleforsnäs IF...........7-7

2002-02-27  Hälleforsnäs - Spånga/Bromsten........8-5
2002-02-27  Tellus - Borgia.......................4-1

2002-03-02  Spånga/Bromsten - Borgia..............1-13
2002-03-02  Hälleforsnäs - Tellus.................3-6

2002-03-06  Borgia - Spånga/Bromsten..............6-2
2002-03-06  Tellus - Hälleforsnäs.................4-3

2002-03-08  Spånga/Bromsten - Hälleforsnäs........6-6
2002-03-08  Borgia - Tellus.......................7-4

2002-03-10  Tellus - Spånga/Bromsten    spelas ej
2002-03-10  Hälleforsnäs - Borgia       spelas ej


Tabell:

Tellus..............5   4  0  1   27-16   8
Borgia..............5   3  1  1   34-18   7
-------------------------------------------
Hälleforsnäs........5   1  2  2   27-28   4
Spånga/Brom.........5   0  1  4   16-42   1

Kvalgrupp 1C:
2002-02-23  Finspångs AIK - Tjust Bandy..........10-5
2002-02-23  Öjaby BK - IF Stjärnan...............11-2

2002-02-27  Stjärnan - Finspång...................4-3
2002-02-27  Tjust - Öjaby.........................6-8

2002-03-02  Finspång - Öjaby......................1-2
2002-03-02  Tjust - Stjärnan......................4-5

2002-03-06  Stjärnan - Tjust......................9-6
2002-03-06  Öjaby - Finspång......................2-4

2002-03-08  Finspång - Stjärnan..................11-1
2002-03-08  Öjaby - Tjust.........................9-5

2002-03-10  Tjust - Finspång......................4-9
2002-03-10  Stjärnan - Öjaby          spelas ej


Tabell:

Finspång............6   4  0  2   38-18   8
Öjaby...............5   4  0  1   32-18   8
-------------------------------------------
Stjärnan............5   3  0  2   21-35   6
Tjust...............6   0  0  6   30-50   0

Kvalgrupp 1D:
2002-02-23  SK Höjden - Slottsbrons IF............1-4
2002-02-23  Vargöns BK - Mölndal Bandy............6-8

2002-02-26  Mölndal - Höjden......................6-5
2002-02-27  Slottsbron - Vargön...................3-4

2002-03-02  Mölndal - Slottsbron..................6-7
2002-03-02  Vargön - Höjden.......................4-3

2002-03-06  Höjden - Vargön.......................1-5
2002-03-06  Slottsbron - Mölndal..................6-3

2002-03-08  Höjden - Mölndal......................3-7
2002-03-08  Vargön - Slottsbron...................3-6

2002-03-10  Mölndal - Vargön......................8-5
2002-03-10  Slottsbron - Höjden       spelas ej


Tabell:

Slottsbron..........5   4  0  1   26-17   8
Mölndal.............6   4  0  2   38-32   8
-------------------------------------------
Vargön..............6   3  0  3   27-29   6
Höjden..............5   0  0  5   13-26   0



Jimmy Andersson
jimmy@jimbobandy.nu